MARKALAR

A3

Sadece tek bir yön var. Daha da ileri.

Teknolojiyi içgüdüsel olarak kullanabilseydik nasıl olurdu? Sade tasarım yenilikçi işlevler ile birleşseydi? Sportiflik ve gelişim bir olsaydı? Biz bir cevap bulduk: Yeni Audi A3. İlerleyişimizi, daha da ileriye giden bir araç ile yaşayın. Yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonu değerlerini sayfa 112’den itibaren bulabilirsiniz.

Temel fikir: İşlevsellik kazandırmak.

İlerici tasarımın ortak bir dili vardır. Dinamizm ve verimlilik kazandırmayı amaçlayan ilerici teknolojiler. Ve de estetik görünüm ile yenilikçi fonksiyonları etkin bir şekilde bir arada barındıran bir iç mekân. Bu amaca ulaşıldığını her bir ayrıntısında görebilirsiniz. Audi A3 Sportback.
İyi fikirlerin sizi nasıl ileri taşıdığını görün. İlerleyin.

Çarpıcı ve Kaslı.

A3 Sportback’in şekli ince yanlar dikkat çekici altı kesik Tornado hattı ile cam kenarı boyunca uzanır ve aracın eteklerindeki dinamik hattı tanımlar. Üzerinde ışığın ve hatların birleştiği kapsamlı yapıya sahip yüzeyler Audi A3 Sportback’e kompakt ve kaslı bir dış görünüm kazandırır.

Audi A3 Sportback’in yeni tasarımı, dinamik tavan hatları ile otomobilin sportif kişiliğini daha da ön plana çıkarıyor. Güçlü yapısı ile arka bölüm, araca zahmetsizce özgüvenli bir görünüm kazandırıyor. Daha uzun tutulan aks mesafesi, kısa olan kaput ve bagaj çıkmaları ile bir araya geldiğinde, Audi A3 Sportback’in olduğundan daha uzun görünmesini sağlıyor ve araca zarif bir sportif görünüm kazandırıyor.

Fikir edinin.

Kolayca gerçekleşen seri vites geçişleri. Araç modellerinin çoğunda opsiyonel olarak sunulan çift kavramalı 7 ileri vitesli S tronic sayesinde, çekiş gücünde neredeyse hiç kayıp yaşanmıyor. Ayrıca, isteğe bağlı olarak sunulan Audi drive select ve Audi manyetik sürüş ile aracınızın sürüş dinamiklerini kendi tercihlerinize daha da uygun hale getirebilirsiniz.

Tutkularınızın peşinden gidin.

Her açıdan sportif. Audi A3’ün tasarımı, araç park halindeyken bile kalp atışlarını hızlandırmaya yetiyor. İlk bakışta bile fark yaratan ayrıntılarıyla. Örneğin, sportif ölçüleri, tek kapılı bir araca özgü hatları, geniş kapıları.

Daha keskin ve daha dinamik.

Audi A3 atletik bir görünüme sahip. Yeniden tasarlanan Audi Singleframe üzerinde yer alan yatay çift kol tasarımı, aracın kendine olan özgüvenini tüm hat boyunca yansıtıyor. Yeni üç boyutlu stop lambaları, çarpıcı görünüme sahip gölgeli hatlar ve geniş difüzör ile birlikte ayrıca aracın arkadan görünümü, dinamizmini yansıtıyor.

Dört kapılı otomobilin tanımı değişti.

Dinamik hatlar. Gergin, kaslı bir gövde. Tek kapılı bir otomobilin rahatlığı. Audi A3 Sedan, dört kapılı otomobil terimini ilerici bir gölge oyununa çeviriyor. Sportif özellikleri sayesinde. Şık ve kendinden emin. Dünyayı yeniden keşfetmeye hazır.

Yepyeni bir bakış açısı.

Tek kapılı spor otomobil kişiliğine sahip dört kapılı kompakt bir otomobil. Geniş ve derin. Hassas çizgileri üç boyutlu derinliği daha da belirginleştiriyor. Geriye doğru uzanan bombeli alçak tavanı, sahip olduğu saf dinamizmi yansıtıyor. Gösterişli çamurluk koruyuculara ve belirgin kavisli hatlara sahip çamurluklar, isteğe bağlı olarak sunulan 19 inç’lik alüminyum alaşımlı döküm jantları kontrol altında tutuyor.

“Güçlüyüm ben” diye haykıran çift kol tasarımlı yekpare kasa. Aerodinamik hava giriş menfezleri. Üç boyutlu hatlara kusursuz şekilde entegre edilmiş, isteğe bağlı olarak sunulan tamamen LED ön farlar. Farklılığını ortaya koyan köşeli bagaj hatları ile zarif bir şekilde yukarı doğru tırmanırcasına duran stop lambaları görüntüyü tamamlıyor. Audi A3 Sedan: Sportiflikte ilericiliğin temsilcisi.

İlham veren özgürlük.

İlk bakışta büyüleyicilik. Derinliği olan çizgiler. Dinamik orantılar. Şık bir hafiflikle kombine edilmiş. Standart olarak sunulan tam otomatik açılıp kapanan kumaş tavan tentesi ve opsiyonel olarak sunulan akustik tavan. Audi A3 Cabrio. Dururken bile sportif. İlham verici. Yeni fikirlere açık. Ve sınırsız özgürlük.

Yeni bir bakış açısı. Sınırsız ilham verici. Standart olarak sunulan 50 km/h ile giderken bile tam otomatik açılıp kapanan kumaş tavan tentesi. Opsiyonel olarak sunulan birinci sınıf akustik tente ile kusursuz sessizlik ya da isterseniz opsiyonel olarak sunulan 13 hoparlörlü ve 625 watt’lık ses çıkışına sahip Bang & Olufsen Ses sistemi ile ses gücünü vurgulayın.

İleriye bakmaktan daha ötesi.

Akıllardaki gelecek. Her gün. Sürücü koltuğuna oturulduğunda apaçık gözler önünde. Audi sanal cockpit ile birlikte opsiyonel olarak sunulan tam dijital gösterge paneli. İşlevsellik ve tasarımda yeni bir boyut. Sürücüyü ilgilendiren araçla ilgili tüm bilgiler bir bakışta göz önünde. 12,3 inç yüksek çözünürlüklü gösterge panelinde birbirinden farklı görüntü ekranı seçenekleri ile birlikte. Bıçak kadar keskin, parlak ve tam net görüntü.

Akıllı telefonunuzun tanıdık dünyası şimdi MMI menüsünde:
İsteğe bağlı sunulan Audi akıllı telefon arayüzü ile yüksek çözünürlüklü renkli MMI ekranı ile dosdoğru gitmek istediğiniz varış noktasına.
Daha da geliştirilmiş MMI kumanda konsepti ve isteğe bağlı olarak sunulan MMI touch’lı MMI navigasyon plus ile sayısı azaltılmış kumanda tuşları ile sezgisel çalışma özelliği ve de alt menüler olmaksızın hızlı varış noktası girme özelliği.
El yazınızı ve dokunma tarzınızı hatırlayan dokunmatik veri giriş alanı.
Gelecekte her şey daha da karmaşık olacak. Ve daha kolay.

Yüksek kaliteli ve yenilikçi tasarım her ayrıntıda kendini gösteriyor. Yanal panel mimarisi iç mekanın genişliğine vurgu yapıyor, 3 boyutlu dekoratif aksesuarlar sürücünün görüş alanını genişletiyor. İsteğe bağlı olarak sunulan fırçalanmış mat ışıltılı² alüminyum dekoratif aksesuarlar ve pervane şeklinde tasarlanmış hava menfezleri ile çok daha şık iç mekan tasarım elemanları.

Rahat koltuklar ve oldukça geniş bir iç mekan arka bölümün özelliklerini belirliyor. Arka koltuk arkalıkları %40’a %60 oranında öne yatırılabiliyor. Bu oran isteğe bağlı arka koltuklarda %40-%20-%40 şeklinde. Audi A3’te arka koltuk arkalıkları tamamen öne yatırıldığında 1.100 litrelik bagaj hacmi elde edilirken, Audi A3 Sportback’te 1.220 litre bagaj hacmi elde edilebiliyor.

Yeni bir ışık altında ilericilik.

Yolları eşit ölçüde ve pırıl pırıl aydınlatan berrak farlar. Önündeki araç sürücülerinin gözünü almaması için otomatik olarak azalan aydınlatma şiddeti. Direksiyonun dönüş yönüne göre viraj aydınlatma özelliği ve otomatik dinamik ön far aydınlatma mesafesi ayarı. İsteğe bağlı olarak sunulan Audi matrix LED’li ön farlarda bulunan bağımsız olarak kumanda edilebilen hassas LED’ler sayesinde. Aynı zamanda arka stop lambalarında da bulunan dinamik sinyal lambaları dahil.

Sürücüsüz otomobillerden bir önceki aşama.

Yeni geliştirilmiş kapsamlı sürücü asistan (destek) sistemleri ile opsiyonel olarak A3/S3 serisi araçlarda daha yüksek konfor, daha yüksek güvenlik.

İlerlemenin doğduğu yerden.

İster 3 silindirli 1.0 litrelik TFSI motor olsun, isterse de 4 silindirli 2.0 litrelik TFSI motor olsun: Audi’nin ürettiği yenilikçi motor teknolojileri ile yüksek verimliliğe sahip sıra dışı seri bir sürüş keyfi sizleri bekliyor. Audi A3, 140 kW’lık gücünü 4 silindirli 2.0 litrelik TFSI motorundan alır. Sportif sürüşten ödün vermeksizin, ortalama bir sürüşle ideal yakıt tasarrufu. Audi S3’te bulunan S-tronic şanzımanlı 228 kW’lık motor, aracın 0 km’den 100 km’ye 4.5 saniyede çıkmasını sağlıyor. Ortalama egzoz gazı CO₂ emisyonu kilometre başına 146 gr. 400 Nm’lık motor torku, gücün aynı anda tekerleklere iletilmesini sağlıyor.

Sportifliğin saf hali.

Alüminyum görünümlü yan aynalar. Çift krom kollu S amblemli radyatör paneli. Audi S3 Sportback safkan sportifliğin gerektirdiği her ayrıntıya sahip. Ve tabii ki bir de ön ve arka araç binme noktalarının şeklini ve hatlarını etkili bir şekilde ön plana çıkaran kapı marşpiyeleri.

S serisine özel çift çıkışlı egzoz sistemi ile etkileyici arka difüzör. Sağda ve solda yer alan iki adet oval egzoz çıkışı, araca görsel olarak etkileyici bir genişlik kazandırıyor. Büyüleyici güzellikte isteğe bağlı olarak sunulan 19 inç’lik alüminyum döküm çelik jantlar. Audi S3 Sportback’in yollarda daha büyük bir etki bırakmasını sağlayan çarpıcı tavan spoyleri.

Bir sporcunun kalbi … Daha ne istenir ki?S faktörüne sahip Sedan.

Daha Güçlü. Sportif. İlk bakışta büyüleyici. Benzersiz görünümü ile Tipik S. Arka difüzör ve çift çıkışlı egzoz sistemi. Oval egzoz boruları ile beklentilerin çok ötesinde ve hepsi bir arada. İlham verici Audi A3 Sedan.

Audi S3 Sedan tek bir istikamet bilir. O da daima ileri.

Sıra dışı ölçülerde sportif bir ileri istikamet.


S’in yollardaki izleri.

Quattro çekiş sistemi, motor gücünü güvenli bir şekilde dört tekerleğe eşit dağıtarak, araca yüksek çekiş gücü ile sürüş dengesi kazandırır. Bunun yanı sıra, Audi drive select (sürüş modu seçim özelliği) ile aracınızın sürüş özelliklerini, kendi sürüş tarzınıza uygun şekilde değiştirebilirsiniz. Ayrıca, isteğe bağlı olarak sunulan Audi manyetik sürüş özelliği ile aracınızı daha dinamik sürüş ya da konforlu spor sürüş ayarına getirerek kullanabilirsiniz.

Rüya gibi Sportif bir atmosfer. Opsiyonel dikkat çeken S Spor ön koltuklar. Çepe çevre S’ye özgü karakteristik özellikler. Opsiyonel olarak alt tarafı basık çok fonksiyonlu spor deri direksiyon ve fırçalanmış mat ışık tasarımlı alüminyum dekoratif aksesuarlar ile fırçalanmış çelik pedallar. Dolayısıyla, özgünlük sportifliktir ya da sportiflik özgünlüktür denebilir.

Özgürlüğün yoğunlaştırılmış hali.

Özgürlüğün yoğunlaştırılmış hali. Parlak ihtimaller. 18 saniyede geniş panoramik görüş. Standart olarak sunulan tam otomatik açılır tente sayesinde. Hem de araç hareket halindeyken. Araç hızı saatte 50 km’ye kadar olan hızlarda. Üstü açılır Audi S3 Cabrio ile hayatın tadını çıkarın. Sınırlamalar olmadan. Yoğun bir şekilde. En üst düzeyde.

Audi A3 Sportback g-tron

Günlük yaşamı değil. Dünyayı değiştirir. TCNG modifiyesi ile yenilikçi TFSI teknolojisini bir arada barındıran çift yakıtla çalışan motoru ile Audi A3 Sportback g-tron. Sadece CNG çalışma modunda Audi A3 Sportback 1.4 TFSI g-tron düşük yakıt tüketimi ile hayrete düşürücü bir şekilde 400 km’lik mesafe kaydediyor. Karma kullanımda ise toplamda 1.300 km’lik bir mesafeye ulaşıyor.

Çeşitlilik. Donanım özelliklerinize kısaca bakın.

Audi A3, yüksek donanım kalitesi ve çeşitliliği ile hayran bırakan olağanüstü bir otomobildir. Böyle olduğunu esinlenebileceğiniz birçok başka dikkat çekici özellikler de göstermektedir.

Bang&Olufsen Ses Sistemi

Audi exclusive kişiye özel renklerden kor turuncu ve Audi exclusive siyah titan görünüm paketi

Siyah, gri ya da granat kırmızı akustik tente

Aşağıdaki destek sistemleri ile birlikte sunulan asistan paketi: adaptive cruise control (Stop&Go fonksiyonu ile S tronic), Audi active lane asistanı,

Trafik sıkışıklığı yardımcısı ve acil durum asistanı (sadece S tronıc ile), Audi pre sense ön dahil. Yaya algılama, trafik işareti tanıma, yüksek far yardımcısı ve park sistemi plus

Audi telefon kutusu kablosuz şarj olanaklı (Qi-Standart)

Seçkin ve çarpıcı. S Line Dış görünüm paketi.

Audi A3’ünüzün yalnızca sportif karakterinin altını çizmekle kalmayın, öne çıkarın. S serisi dış görünüm paketi ile dinamik tasarım çizgilerine daha da derinlik kazandırabilir, sıra dışı ayrıntılarla aracınızın tasarımına kendinize özgü özel dokunuşlarda bulunabilirsiniz.

Çarpıcı görünüm.

Kişiliğinize en iyi uyan rengi seçin.

Kumaş ve Deri Donanımları ile Yüksek Kalitede.

Audi’nizde size özel yerinizi alın. Ön ve arka koltuklarda farklı kalitede malzemeler ve 1. sınıf işçilik ile ayrıcalıklı konforu hissedin. Hangi koltuk döşemesine karar verirseniz verin doğru tarzda oturacağınızdan emin olabilirsiniz.


AUDİ A3 ile test sürüşü yapmak
ister misiniz?

Test sürüşü yapmak için hemen randevunuzu alabilirsiniz.
Dilerseniz telefon numaralarından da Satış Danışmanı arkadaşlarımız ile
görüşebilirsiniz.